| Country of Origin | China |
|---|---|
| Hardware sampling depth | 100M/channel |
| PWM channels number | 2 |
| MPN | LA5032 |
| PWM pulse width adjust step | 5ns |
| Brand | Kingst |
| PWM frequency range | 0.1 ~ 20MHz |
| Sample Rate | 500MHz |
| Number of Channels | 32 |
| PWM output impedance | 50Ω |
| Model | LA5032 |
| PWM output voltage | +3.3V |
| Measurement bandwidth | 80MHZ |
Check the listing for details. New LA5032 USB Logic Analyzer 500M Max Sample Rate 32 CH ARM FPGA Debug Tool. Condition: New, Made in China. Listed at 393.00 USD. LA5032 is a high-performance logic analyzer with 32 channels and 500M sampling rate. It is composed of two parts: software on personal computer and hardware equipment. It has the advantages of high sampling rate, large sampling depth, easy to use, etc. LA5032 can sample 32 digital signal at same time. Then the sampled data can be displayed, analyzed, exported and saved on the computer. Software can also decode the data if it conform to the standard protocol of the software supported. Then the decoded data can be displayed, exported and saved.