| Country of Origin | China |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Bridge Width | 15 mm |
| Vintage | No |
| Frame Color | Gray |
| Brand | Lacoste |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Model | L2707 035 |
| Style | Full Rim |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 145 mm |
Check the listing for details. NEW LACOSTE L2707 035 GREY AUTHENTIC EYEGLASSES 53-15-145. Condition: New without tags, Made in China. Listed at 50.99 USD. All oureye-wear is 100% authentic! We strive to. When you need.