| Brand | Le Creuset |
|---|---|
| Type | Baking Dish |
| Shape | Rectangle |
| Color | Orange |
| Item Height | 2 in |
| Set Includes | Baking Dish |
| Material | Ceramic |
| Features | Dishwasher Safe |
| Item Length | 10 in |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Width | 7 in |
Check the listing for details. New - Le Creuset Flame Orange Rectangular Baking Dish 10x7 Stoneware. Color: Orange, Condition: New. Listed at 45.00 USD. The baking dish is in mint unused condition. There are no cracks, scratches, stains or marks on it.