| Number of Items in Set | See Photos |
|---|---|
| Compatible Brand | LG |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Power Source | Electric |
| Color | Multicolor |
| Custom Bundle | No |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| MPN | EBR31002628 |
| Item Depth | 1-5 in |
| Suitable For | Combination Washer/Dryer |
| Brand | LG |
| Type | Control Board |
| Capacity | Less Than 5 lb |
| Item Height | 1-5 in |
| Model | EBR31002628 |
| Features | Washer & Dryer |
| Unit Quantity | 2 |
| Finish | Plastic |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Width | 1-5 in |
| Item Weight | 2 |
| Power | 400 W or less |
Check the listing for details. New LG Dryer Power Control Board EBR31002628. Color: Multicolor, Condition: Open box, Made in Unknown. Listed at 109.97 USD. New, item removed from scratch and dent machine.