| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Model | DJ2200 |
| Type | Lightweight Water Drilling Machine |
| Speed | 800r/min |
| Battery Included | No |
| product code | GJ0004 |
| Packing size | 80*40*22 |
| Weight | about 16kg |
| Certification | NONE |
| Drill Type | Drill Press |
| Maximum drilling diameter | 200mm |
| Voltage | 220V |
| Package weight | 21KG |
| Power | 2600w |
Check the listing for details. NEW Lightweight Water Drilling Machine Desktop Electric Drilling Tool 2600W. Condition: New, Made in China. Listed at 549.94 USD. DJ2200 Lightweight Water Drilling Machine 2600W Desktop Electric Drilling Tool. Power: 2600w. Safety clutch: Yes. Water seal: Yes. Model: DJ2200.