| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | China |
| System Configuration | 2.0 Channel |
| Color | Black |
| MPN | 980-000028 |
| Item Length | 5.7 in |
| Surround Sound Formats | 2.0 Channel |
| Brand | Logitech |
| Type | Portable Speaker System |
| Audio Inputs | USB |
| Item Height | 6.22 in |
| Model | S150 |
| Connectivity | Wired, USB |
| Features | Volume Control, USB-Powered |
| RMS Power | 1.2 W |
| Item Width | 2.68 in |
| Item Weight | 0.08 lbs. |
Check the listing for details. NEW Logitech S-150 USB Computer Speakers with Digital Sound Pair. @41. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 7.95 USD. The Logitech S150 digital computer speakers are convenient and able to output crisp audio sound right out of the box. Unlike other models on the market, these USB speakers require only one USB port for both audio and power, saving you from added desktop clutter.