| Brand | OCASAMI |
|---|---|
| Material | A3 Steel, Cast Steel, Rubber |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Features | Strong and Durable |
| Assembly Required | Yes |
| Handle Shape | T-shaped |
| Shank Type | Straight |
| Surface Treatment | Painted Process |
| Drill Bit Type | Single Blade, Spiral |
| Connection Rod Type | Tertiary Structure |
| Net Weight | 1.9kg/4.1lbs |
| Gross Weight | 2kg/4.4lbs |
| Product Size | 30*85cm/11*33in |
| Package Size | 21*21*35cm/8*8*13in |
| EAN | dose not apply |
| UPC | dose not apply |
Check the listing for details. New Manual Fence Post Hole Auger Soil Digger Hole Borer Hand Digger?. Color: Black, Condition: New. Listed at 51.55 USD. Efficient digging can assist us in gardening work. Its compact design makes it easy to move and operate. This tool is your ideal choice. 1 Manual Hole Digger. It can be usedfor planting bulbs, potted plants, vegetables, flowers, seedlings, bare-root trees, and shrubs.