| Country of Origin | China |
|---|---|
| COLOR | BRASS |
| Shackle Material | Steel |
| UPC | 0071649395505 |
| Interior Shackle Width | 1 1/4 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 2 in |
| Model | Padlock |
| MPN | 175DLH |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. NEW MASTER LOCK 175DLH RESETTABLE COMBINATION LONG SHACKLE PADLOCK. Color: BRASS, Condition: New, Made in China. Listed at 10.95 USD. Brand New Master Lock level 5 175DLH - packaging dirty