| Country of Origin | China |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Color | Clear, Black |
| MPN | MI-BT131-101 |
| Year Manufactured | 2024 |
| Material | transparent acrylic |
| Item Length | 10 |
| Brand | Merkury |
| Type | Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Audio Inputs | Bluetooth |
| Item Height | 7 |
| Model | Clear Sound |
| Manufacturer | Merkury |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Bluetooth |
| Unit Quantity | 1 |
| RMS Power | 5W x2 |
| Item Weight | 3.4 lbs |
| Item Width | 3 |
| UPC | 0194383072317 |
Check the listing for details. New Merkury Innovations ClearSound Bluetooth Transparent HiFiStereo SpeakerBlack. Color: Clear, Black, Condition: New, Made in China. Listed at 34.99 USD. With Bluetooth range up to 30 feet and a fre quency of 100Hz- 20KHz you'll be rock down the house. USB charging cable included as well as a users manual. New in the box, never opened.