| Country of Origin | United States |
|---|---|
| UPC | 0889842966169 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating System |
| Format | USB, Flash Drive |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 64 GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | HAV-00162 |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| MPN | HAV-00162 |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 11 Pro |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. New Microsoft Windows 11 Pro 64-Bit USB Same Day Shipping USB. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 39.95 USD. Seamless Collaboration: Simplify collaboration through integrated Microsoft Teams, conveniently accessible from the taskbar. bit processor, 4 GB RAM, 64 GB storage, Directx 12 graphics, UEFI firmware with Secure Boot, and TPM version 2.0.