| Color | 100 mm |
|---|---|
| Rotary Table Handwheel Scale Number | 100 |
| Top Height for Horizontal Mounting Chuck | 4.7 in / 120 mm |
| Chuck Diameter | 80 mm |
| Product Dimensions | 6.3 x 5.8 x 4.7 in / 160 x 148 x 120 mm |
| Brand | Unbranded |
| Rotary Table Handwheel Scale Value | 6' |
| Worm Gear Ratio | 1 |
| Center Height for Vertical Mounting Chuck | 3.4 in / 86 mm |
| With or Without Vernier Scale | No |
| Item Model Number | HV-4-KP |
| Table Diameter | 4 in / 100 mm |
| Net Weight | 11.7 lbs / 5.3 kg |
Check the listing for details. New Milling Rotary Table 4''/ 100 mm, Horizontal Vertical Model with 3-Jaw Chuck. Color: 100 mm, Condition: New. Listed at 342.95 USD. Our 4"" (100 mm) rotary table is the perfect addition to small milling machines, enhancing capabilities in rotating, indexing, and clamping workpieces with absolute precision. Ideal for specialized milling projects.