| Item Height | 4 11/16" |
|---|---|
| Item Width | 6 7/8" |
| Material | Glass |
| Type | Mirror Glass |
| Item Length | 7 5/8" diagonal |
| Placement on Vehicle | Passenger Side - Right |
| Brand | AutoTruckMirrorsUnlimited |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Heated | No |
Check the listing for details. NEW Mirror Glass for 97-06 HONDA CR-V CRV Passenger Side ***FAST SHIPPING***. Condition: New. Listed at 23.95 USD. Mirror Glass for 97 98 99-06 HONDA CR-V CRV Passenger Side. Fits 97-06 Honda CR-V Passenger Side Mirror Glass. This mirror is for a power or manual mirror - Unless noted differently above. Glare-Reducing - Mirror glass allows headlight glare to pass through the mirror.