| Brand | Mont Blanc |
|---|---|
| Department | Unisex |
| Frame Color | Havana Havana |
| Type | Eyeglasses |
| Bridge Width | 20mm |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate |
| Lens Socket Width | 55mm |
| Style | Eyeglasses |
| Temple Length | 145mm |
| Theme | Designer |
| Vintage | No |
| Country of Origin | Italy |
| Frame Width | 55mm |
| Model | MB0458oL-003 |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |
| MPN | MB0458oL-003 |
| UPC | 889652639802 |
Check the listing for details. NEW Mont Blanc MB0458oL-003 Eyeglasses 55mm 100% Authentic. Condition: New with tags, Made in Italy. Listed at 309.48 USD. Size: 55mm Lens, 20mm Bridge, 145mm Temple. 100% Authentic – Verified through authorized distributors. Lens Technology: 100% UV Protection, Anti-Reflective Coating. Lens Color: Clear Lens.