| Brand | Mont Blanc |
|---|---|
| Department | Unisex |
| Frame Color | Black Silver |
| Type | Eyeglasses |
| Bridge Width | 19mm |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Metal |
| Lens Socket Width | 58mm |
| Style | Eyeglasses |
| Temple Length | 150mm |
| Theme | Designer |
| Vintage | No |
| Country of Origin | Italy |
| Frame Width | 58mm |
| Model | MB0468o-005 |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |
| MPN | MB0468o-005 |
| UPC | 889652640464 |
Check the listing for details. NEW Mont Blanc MB0468o-005 Eyeglasses 58mm 100% Authentic. Condition: New with tags, Made in Italy. Listed at 345.58 USD. Size: 58mm Lens, 19mm Bridge, 150mm Temple. 100% Authentic – Verified through authorized distributors. Lens Technology: 100% UV Protection, Anti-Reflective Coating.