| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 16 in |
| Color | Black |
| MPN | 20355 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 4 in |
| Cooking Method | Induction |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Capacity | 12 L |
| Voltage | 120 V |
| Model | NuWave Pro 20355 |
| Features | Baking Oven |
| Item Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. NEW NuWave Pro Infrared Oven Model 20355 Complete Cooking System w/ CD In Box. Color: Black, Condition: New. Listed at 134.99 USD. Brand new in box never used. Taken out for inspection only. The box has some wear and paint on it and will be shipped as is in the factory box shown. “Selling as is as pictured. Please see all pictures and measurements before buying. If there are any problems, please contact me first before leaving any feedback as buyer satisfaction is important to me, Thanks”