| Power Source | None, Gas |
|---|---|
| Items Included | Gasket, Thermocouple |
| MPN | SP20064 |
| Year Manufactured | Unknown |
| Compatible Product | Unknown |
| Item Length | 10" |
| SBIN | C-04 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | None |
| Item Height | 10" |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 7" |
| Compatible Brand | Unknown, Rheem |
| Color | Brown |
| Compatible Model | Unnown |
| Material | Metal |
| California Prop 65 Warning | May contain chemicals known to the State Of California to cause cancer, birth defects or other reproductive harm. |
| Brand | Rheem |
| Type | Water Heater Gasket |
| Model | ProTech Gasket SP20064 |
| SKU | 997-4602-1-111025 |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | Unknown |
| UPC | 020352486390 |
Check the listing for details. NEW OEM Rheem Gasket Replacement Kit with Thermocouple SP20064. Color: Brown, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 29.99 USD. The kit includes all necessary components for installation, making it a convenient solution for maintaining your water heater's functionality.