| Brand | RadioShack |
|---|---|
| Type | 85W Reverse Voltage Converter |
| Color | Black |
| Recommended Environment | Indoor |
| Number of Outlets | 1 |
| Input Voltage | 120 V |
| Features | Wall Mountable |
| Material | ABS Plastic |
| Output Voltage | 220 V |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. New Open Box Radio Shack 273-1426 - 85W Reverse Voltage Converter. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 16.23 USD. Condition: Open Box. Never used.