| Maximum Working Pressure | 120 psi |
|---|---|
| Color | Red |
| Item Diameter | 1/4 in |
| MPN | 1W0021N |
| Item Length | 10.25 in |
| Brand | SENCO |
| Type | Crown Stapler |
| Nail Gauge | 18 |
| Item Height | 9.5 in |
| Model | Senco SLS18MG |
| Nail Gun Angle | Straight |
| Item Width | 2.5 in |
| Item Weight | 2.6 lbs |
Check the listing for details. *NEW OPEN BOX* Senco SLS18MG 18 Gauge 1/4" Crown, 1-5/8" Medium Wire Stapler. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 89.99 USD. *NEW OPEN BOX* Senco SLS18MG 18 Gauge 1/4" Crown, 1-5/8" Medium Wire Stapler. Please look at all photos.