| Nozzle Size | 0.4 mm |
|---|---|
| Brand | Snapmaker |
| 3D Technology | FDM |
| Maximum Resolution | 50 microns |
| Item Height | 580 mm |
| Model | F350 |
| MPN | F350 |
| Printing Speed | 40–60 mm/s |
| Features | 320 × 350 × 330 mm |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Maximum Print Size | 350 × 330 × 320 mm |
| Interface | USB 2.0 |
Check the listing for details. New Open Box Snapmaker F350 2.0 Modular 3D Printer – All-Metal, High-Precision. Condition: Open box. Listed at 600.00 USD. Snapmaker 2.0 F350 3-in-1 3D Printer, Laser Engraver, and CNC – Open-Box, Never Used. Open-Box, Never Used: Opened to verify contents; still mint.