| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| End Type | Square End |
| Number Of Flutes | 4 |
| Unit Type | Unit |
| End Mill Type | Roughing End Mill |
| Overall Length | 2 in |
| MPN | 100-02422 |
| Unit Quantity | 1 |
| Length Of Cut | 5/8 in |
| Mill Diameter | 3/8 in |
| Shank Diameter | 3/8 in |
Check the listing for details. NEW/OVERSTOCK! Solid Carbide Roughing End Mill, 3/8" Diam *See Notes*. Condition: New – Open box. Listed at 25.00 USD. BrandProMax Approx SpecsQTY 1- 3/8" End Mill, 5/8" LOC, 2" OAL, 4FLT, Coarse Pitch ConditionEndmills are new, opened box. Questions about multiple listings? Reference SKU# 1839 for this order.