| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Mounting Style | Through-Hole |
| Current Conversion | AC to AC |
| electric transformer | transformer |
| Color | Silver |
| Primary Current Rating | 5 A |
| pachislo transformer | slot machine transformer |
| Item Length | 3" |
| 5A | 5 amp |
| Brand | Unbranded |
| Primary Voltage Rating (AC) | 110 V |
| step down transformer | 110v |
| 60Hz | 24V |
| Item Height | 2.5" |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Item Width | 4.25" bottom, 3" top |
Check the listing for details. **NEW** PACHISLO POWER TRANSFORMER INPUT 110V, OUTPUT 24V, 5 AMP. Color: Silver, Condition: New. Listed at 42.99 USD. PACHISLO SLOT MACHINE TRANSFORMER. New, never used. Works for all machines including video with reel cutout machines such as Ultraman Club ST. May work with full video machines (no mechanical reels, all video) but have not tested on those machines. 3lbs 13 ozInput (RED) 110V 60HzOutput (YELLOW) 24V 5.0A4.25"W at bottom3"W at top2.5"H