| Brand | Packard |
|---|---|
| Type | Start Capacitor |
| Voltage | 165v |
| Item Diameter | 1-7/16in |
| Item Height | 2-11/16in |
| Model | Packard PSMJ88 |
| Compatible Product | Central Air Conditioner |
| Item Weight | 2.5 oz |
Check the listing for details. New Packard PSMJ88. Condition: New. Listed at 10.00 USD. New Packard PSMJ88. Item comes in original manufacturer packaging but packaging shows signs of wear. The capacitor is 88-108UF at 165VAC and is made for 50/60Hz. Items will be shipped VIA USPS Ground Advantage as standard but can be shipped VIA faster option upon request. If you have any other questions regarding the product please feel free to contact me.