| MPN | HP Pavilion a6544f |
|---|---|
| Brand | DreamPC Brand Replacement |
| Type | Power Module |
| Maximum Power | 450 W |
| Connectors | 20 Pin,24 Pin, 4 Pin 12V, SATA I,4 Pin Peripheral, Floppy Drive |
| Color | Gray |
| Voltage Compatibility | 120 V |
| Features | Cold Start, Fused, Noise Filtering, Surge Protection |
| Form Factor | ATX |
| Maximum Wattage | 450 W |
| Cooling | 2 Fans |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. New PC Power Supply Upgrade for HP Pavilion a6544f Desktop Computer. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 39.95 USD. HP Pavilion a6544f. Energy Star Efficiency (proven efficiency and safty). Complies with FCC part 15J class B 115Vac Operation and CISPR22 230Vac Operation. 100% Hi-pot & Function (Chroma)tested. Over Power protection.