| Pulse rate | 1Hz |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Power drain | 10mA |
| Custom Bundle | No |
| Model | PC218 |
| Dimensions | 140mm W x 80mm D x 50mm H |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 9V PP3 battery (= approx 50 hours) |
| Weight | 0.25kg |
Check the listing for details. New PC218 Phase Polarity Checker Detector Audio Speaker Microphone Sound Tester. Condition: New. Listed at 174.98 USD. 1 x Tester. - Input impedance (Mic) : 1KOhm. - Input level (Mic) : 10mV - 1V. - Input impedance (Line) : 10KOhm. - Input level (Line) : 0.5V to 50VOutput level : 0V to 1V. We'll help you out. - Power : 9V PP3 battery (= approx 50 hours).