| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Hot Rivet Capacity | Max 5/8" (16mm) |
| Rec Air Hose | 1/2" |
| Stroke | 50mm(2") |
| Warranty | 1 Year |
| Place of Origin | Shandong,China |
| Project Solution Capability | Others |
| Model Number | TY81016 |
| After-sale Service | Other |
| Weight | 7.2 KG(15.8 lbs) |
| Brand | factory |
| Type | Hot Riveting Hammer |
| Length | 416mm (16-3/8 in.) |
| Air Inlet | 1/2" |
| SKU | 588077 |
| Current | Pneumatic |
| Power | 30J |
| Bore | 38mm(1-1/2 in.) |
Check the listing for details. New Pneumatic Hot Riveting Tools for Two Materials Joined At Specific Points. Condition: New. Listed at 284.99 USD.