| Country of Origin | Poland |
|---|---|
| Shank Diameter | 5/8" |
| Overall Length | 5" |
| Material | HSS |
| End Type | Double End |
| MPN | Four Flute 5/8 Double End |
| Brand | Poland |
| Flutes | 4-Flute |
| Cutting Diameter | 5/8" |
Check the listing for details. NEW Polish Made 5/8" HSS 4 Flute Double End END MILL 5/8" Weldon shank.. Condition: New, Made in Poland. Listed at 27.99 USD. For sale is a new Polish Made 5/8" Four Flute RH Cut Double End mill Cutter. Bin L-11-2.