| Pattern | Solid |
|---|---|
| Bridge Width | 16 mm |
| Frame Color | Gold Light Blue |
| Brand | Porsche |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Model | Porsche Design P 8233 E |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Metal |
| Features | Rimless |
| Lens Socket Width | 60 mm |
| Country/Region of Manufacture | Italy |
| Temple Length | 135 mm |
| UPC | 4046901743666 |
Check the listing for details. New!! Porsche Design P 8233 E Gold Light Blue Rimless Optical Frame Eyeglasses. Condition: New with tags. Listed at 139.99 USD. Cleaning cloth, and a Porsche certificate of authenticity. There are a number of renowned manufacturers of sunglasses and. will be accepted. We only deal with 100% authentic.