| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material: | ABS |
| Max Rated Current: | 15mA |
| Mini Sound Output: | 90dB |
| Package Contents | 1 x Active Electronic Buzzer |
| Rated Voltage: | DC 12V |
| Response Frequency: | 3400+/-500Hz |
| Universal Fitment | Yes |
Check the listing for details. New Practical Active Buzzer Electronic Continuous DIY Replacement Retrofit. Condition: New. Listed at 11.23 USD. X Active Electronic Buzzer. Widely used in the modification, DIY electronics reminder projects or other area needs sound alarm. high-quality new products. The real color of the item may be slightly different from the pictures shown on website caused by many factors such as brightness of your monitor and light brightness.