| Power Source | Electrical |
|---|---|
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Control Panel | Digital |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Ninja |
| Type | Espresso Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Model | espresso and coffee barista |
| Type of Coffee Made | Espresso, black coffee |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Frother, Milk Island, Quiet Brew Technology, Water Tank, Self-Cleaning, Removable Filter Basket, Removable Brew Basket, Programmable, Easy to Clean |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Water Tank |
Check the listing for details. Ninja Espresso & Coffee Barista System. Color: Black, Condition: Used. Listed at 100.00 USD. barely used ninja espresso, and coffee. Barista system works perfectly fine, but I donβt have its original box.