| Capacity | 72 oz |
|---|---|
| Model | ninja |
| Components Included | Blender |
| UPC | 0686170326630 |
| Appliance Capabilities | Puree |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | 405KKU641BL687 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 4 in |
| Appliance Uses | Dough, Nuts, Juice, Fruit, Sauce, Smoothie, Soup, Frozen Drink, Vegetable, Dips & Spreads |
| Number of Speeds | 8 |
| Brand | Ninja |
| Type | Pitcher |
| Voltage | 120 V |
| Number of Blades | 6 |
| Features | High Speed, Multipurpose, Ice Crusher, Locking Lid, Multi-Purpose Blade, Easy Clean, Dishwasher Safe, Lightweight, Crushes Ice |
| Power | 1500 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Ninja Locking Lid 72oz Pitcher For Auto-iq Blender Third Party. Color: Black, Condition: New. Listed at 59.99 USD. Brand new never used open box for ninja 72oz...third party manufacturer