| Color | Black |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Item Depth | 5 in |
| Brand | Ninja |
| Type | Pitcher |
| Capacity | 48 oz |
| Item Height | 12 in |
| Model | NINJA QB1004 |
| Number of Blades | 6 |
| Features | Splashguard, Lightweight, Non-slip Feet, Dishwasher Safe |
| Number of Items | 3 |
| Components Included | Pitcher, Splash Guard, Blade |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. NINJA Master Pitcher 48 oz 6 Cup Splash Guard, Blade (6) OEM Replacement QB1004. Color: Black, Condition: Used. Listed at 22.07 USD. Excellent preowned condition. OEM genuine replacement 48 ox 6 cup clear pitcher is designed to fit various Ninja Master Prep models, including QB900, QB900B, QB1000, QB1002, QB1003, QB1004, and QB1005 Includes: replacement OEM 48 oz 6 cup clear pitcher, replacement OEM blade (6) and replacement OEM splash guard. Fully functional. No missing parts. Includes all three (3) items shown in photos.