| Appliance Capabilities | Blend, Crush Ice, Puree |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Cloud Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Appliance Uses | Frozen Drink, Juice, Smoothie |
| Item Depth | 6.34 inches |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Ninja |
| Type | Professional Blender |
| Capacity | 24 oz |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 14.29 inches |
| Model | BN401 |
| Features | Crushes Ice, Dishwasher Safe, Portable |
| Number of Blades | 4 |
| Components Included | Base, Blender, Lid |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1100 W |
| Item Width | 6.93 inches |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Ninja - Nutri-Blender Pro Personal Blender with Auto-iQ - Cloud Silver. Color: Cloud Silver, Condition: New, Made in United States. Listed at 80.09 USD. Two 24 oz. 1100-Peak-Watt Blender Motor Base, Pro Extractor Blades Assembly, (2) 24 oz. Ninja Foodi Smoothie Bowl Maker & Nutrient Extractor with smartTORQUE. One base—multi-functions. Power through ingredients to make smooth drinks with the Nutrient Extraction Cup or thick bowls with the Smoothie Bowl Maker with built-in tamper.