| Coffee Maker Type | Drip Coffee Machine |
|---|---|
| Unit Count | 1.0 Count |
| Part Number | PB051GB |
| Specific Uses For Product | Latte |
| Included Components | Coffee Maker, Milk Frother, Scoop, pod adapter & permanent filt |
| Wattage | 1550 watts |
| Other Special Features of the Product | Auto Shut-Off, Milk Frother, Permanent Filter, Programmable |
| Global Trade Identification Number | 10622356650462 |
| Coffee Input Type | Pod |
| Product Dimensions | 13.07"D x 5.51"W x 13.31"H |
| Capacity | 56 Fluid Ounces |
| Voltage | 120.0 |
| Style | Modern, Compact |
| Item Type Name | Pods & Grounds Specialty Single-Serve Coffee Maker, K-Cup Pod Com |
| Number of Items | 1 |
| Special Feature | Auto Shut-Off, Milk Frother, Permanent Filter, Programmable |
| Compatible Coffee Pods | K-Cup |
| Model Name | PB051GB |
| Color | Sage Green |
| Material | Plastic |
| Model Number | PB051GB |
| Operation Mode | Semi-Automatic |
| Human Interface Input | Buttons |
| Item Dimensions D x W x H | 13.07"D x 5.51"W x 13.31"H |
| Filter Type | Reusable |
| Item Weight | 6.2 Pounds |
| Country of Origin | China |
| UPC | 313094441407 |
Check the listing for details. Ninja Single-Serve Pods & Grounds Specialty Coffee Maker. Color: Sage Green, Condition: New, Made in China. Listed at 108.99 USD. Ninja PB051GB Single-Serve Pods & Grounds Specialty Coffee Maker conveniently brews your favorite grounds and coffee pods in a compact footprint. cup to a 24-oz. travel mug. With Thermal Flavor Extraction DUO enjoy a Classic, Rich, Over Ice, or Specialty coffee.