| Appliance Capabilities | Liquefy |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Juice |
| Item Depth | 16 in |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | Ninja |
| Type | Soda Maker |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Model | Bosch HMT72M450 |
| Number of Blades | 1 |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 4 |
| Item Weight | 9 lbs |
| Country of Origin | United States |
| Number of Settings/Programs | 6 |
Check the listing for details. Ninja Thirsti Drink System Sparkling & Still Beverage Maker Black. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 109.99 USD. The Ninja Thirsti Drink System is a sleek black beverage maker that offers both sparkling and still drink capabilities. This electric appliance is designed to liquify juice and comes with six different settings/programs for customizable beverage options. Made of durable plastic, this unit weighs 9 pounds and is backed by a one-year manufacturer warranty. Perfect for creating your favorite sodas at home, this Ninja blender is a versatile addition to any kitchen. ITEM WILL SHIP IN MANUFACTURES BOX.