| Platform | Nintendo Switch |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Year Manufactured | 2020 |
| Item Length | 9.4 in |
| Item Depth | 0.55 in |
| Brand | Nintendo |
| Type | Handheld System |
| Unit Type | Unit |
| Region Code | Region Free |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 4 in |
| Model | Nintendo Switch |
| Connectivity | HDMI |
| Charger Included | Yes |
| Features | Wi-Fi Capability |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Item Weight | 0.93 lbs |
| Resolution | 1080p (FHD) |
Check the listing for details. Nintendo Switch 32GB Handheld Console - Neon Red/Neon Blue. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 300.00 USD. Brand new, factory seal.