| Region Code | Region Free |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 4 in |
| Charger Included | Yes |
| Item Length | 9.4 in |
| Item Depth | 0.55 in |
| Item Weight | 0.93 lbs |
| UPC | 0045496883386 |
| Brand | Nintendo |
| Type | Handheld System, Home Console |
| Platform | Nintendo Switch |
| Color | White |
| Model | Nintendo Switch (OLED Model) |
| Connectivity | HDMI |
| Features | Wi-Fi Capability |
| MPN | 115461 |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Resolution | 720p (HD), 1080p (FHD) |
Check the listing for details. Nintendo Switch OLED Model HEG-001 Handheld Console 64GB White with Dock Tested. Color: White, Condition: Used. Listed at 199.95 USD. Up for sale is aNintendo Switch – OLED Model in the classicWhite colorway. This console has been well-cared for and is ingreat condition, showing minimal signs of previous use. Nintendo Switch – OLED Model (White) | Pre-Owned | Complete in Box.