| Platform | Nintendo Switch |
|---|---|
| Color | Black |
| Year Manufactured | 2020 |
| Item Length | 9.4 in |
| Item Depth | 0.55 in |
| Brand | Nintendo |
| Type | Handheld System |
| Region Code | Region Free |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 4 in |
| Model | Nintendo Switch |
| Connectivity | HDMI |
| Charger Included | No |
| Features | Wi-Fi Capability |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Item Weight | 0.93 lbs |
| Country of Origin | United States |
| Resolution | 1080p (FHD) |
Check the listing for details. π§ Nintendo Switch Repair Service β Joy-Con, Switch Lite, OLED, Charge Port Etc. Color: Black, Made in United States. Listed at 9.99 USD. β Nintendo Switch OLED. β Nintendo Switch Lite OLED screen installation. β Nintendo Switch Lite joystick repair. β Nintendo Switch Lite. β Nintendo Switch (Standard). β Nintendo Switch 2. β Joy-Con button repairs (L / R / SL / SR / Sync / Rail issues).