| Country of Origin | China |
|---|---|
| Platform | Nintendo Wii |
| Color | White |
| Year Manufactured | 2006 |
| MPN | na |
| Item Length | 10.2 in |
| Item Depth | 2.6 in |
| California Prop 65 Warning | na |
| Brand | Nintendo |
| Type | Home Console |
| Region Code | NTSC-U/C (US/Canada) |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | none used |
| Item Height | 8in |
| Model | RVL-101 (USA) |
| Connectivity | Component RCA |
| Features | Wi-Fi Capability |
| Storage Capacity | 512 MB |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 4.25 lbs |
| Resolution | 480p |
Check the listing for details. Nintendo Wii Replacement Console Only White RVL-101 (USA) Tested Working. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 34.95 USD. Each console is sourced from local estate cleanouts. You will receive asimilar tested and working Wii console like the one shown. Every console has beentested and verified working. Each console is tested on real hardware to ensure functionality.