| Non-Domestic Product | No |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Nominal Voltage | 14.6V |
| Chemical Composition | Lithium Ion LiMn2O4/LiNiO2 |
| Modified Item | No |
| Brand | Nissan Leaf |
| Chemistry | Lithium Ion LiMn2O4/LiNiO2 |
| Type | Battery Module |
| Capacity | 112aH |
| OE/OEM Part Number | 295B9-5SA1A |
| Packaging | Pouch |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 20 lb |
Check the listing for details. Nissan Leaf Battery Module typically 2018–present 295B9-5SA1A 1670Wh. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 159.00 USD. NISSAN 295B9-5SA1A is a.