| Product weight | 160 g |
|---|---|
| color | white |
| thickness | 0.12mm |
| Discontinued by manufacturer | No |
| manufacturer | Nitto Denko |
| part number | 501530 |
| feature | powerful |
| Recommended use of the product | multipurpose |
| number of products | 1 |
| item_package_quantity | 1.0 |
| model_number | 501530 |
| item_dimensions_fraction | {unit:millimeters, string_value:30 millimeters, decimal_value:30. |
| special_feature | powerful |
| Batteries included | No |
| Material | Base material: non-woven fabric; adhesive: acrylic |
| compatible_material | metal |
| batteries_required | false |
| Brand | Nitoms |
| Inner dimension of drawer | multipurpose |
| number_of_items | 1.0 |
| recommended_uses_for_product | multipurpose |
| size | 30mmx20m |
| item_thickness | 0.12 |
| part_number | 501530 |
| unit_count | 1.0 |
| Battery use | No |
| batteries_included | false |
Check the listing for details. Nitoms Multi-Usage Double-Sided Adhesive Tape No.5015 30mm×20m. Color: white, Condition: New. Listed at 23.20 USD. ●This is a multi-purpose double-sided adhesive tape. ●Acquired UL969. It has particularly excellent repulsion resistance. ●It has obtained UL969. ●It is a multi-purpose double-sided adhesive tape.