| Light Color | Cool Natural Warm |
|---|---|
| Power Source | USB Powered |
| Flash Head Trigger | Continous LED Light |
| Slave/Flash Connection | USB |
| Item Length | 8 in |
| Unit Type | Unit |
| Mount Type | Mounting Plate |
| Item Height | 8 in |
| Voltage | 5V |
| Light Type | LED |
| Features | Base |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 8 in |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | White |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Brand | Nizoni |
| LED/Bulb Count | 101-200 |
| Series | Nizoni |
| Type | Ring Light |
| Model | Nizoni |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1.8 lb |
| Power | USB |
Check the listing for details. Nizoni 3-mode USB Multi-function Selfie Ring Light NEW. Product Features: 8” rin. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 5.99 USD. Nizoni 3-mode USB Multi-function Selfie RingLight NEW.