| Timer Control | 6 hrs |
|---|---|
| Power Source | USB |
| MPN | INV00785 |
| Material | Plastic |
| Year Manufactured | 2022 |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | NIZONI |
| Tank Capacity | 9.5oz |
| Type | Mini Humidifier |
| Humidification Method | Cool Mist |
| Item Height | 10 in |
| Voltage | 5 V |
| Features | Automatic Shut Off, LED Lights, Portable, Quiet Operation, USB Connection |
| Application | Car, Personal, Home, Travel |
| Finish | Matte |
| Room | Bedroom |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2.5 lb |
| Recommended Room Size | Travel/Personal, Small |
Check the listing for details. Nizoni Whisper-Quiet Mini Humidifier NEW. Condition: New, Made in China. Listed at 8.99 USD.