| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Unbranded |
| 30dB bandwidth | 350 ~ 560MHz |
| 3dB bandwidth | 390 ~ 470MHz |
| Maximum load capacity | 10W (40dBm) |
| Center frequency | 433MHz |
| Center frequency insertion loss | =3.5dB at 433MHz |
| Filter Type | Band Pass |
| MPN | Does not apply |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Impedance | 50ohms |
| Interface | SMA male/female connector |
| Greater than 50dB stop band | DC ~ 250 MHz & 1100 ~ 2500 MHz |
Check the listing for details. NMRF FBP-433 390-470MHz Band Pass Filter 50ohms+SMA Connector for Image Receiver. Condition: New. Listed at 34.51 USD. Description NMRF FBP-433 High Quality 390-470MHz Band Pass Filter 50ohms with SMA Connector for Image Transmission Receiver Features: - Ultra small volume, low insertion loss, excellent selectivity, high out of band suppression, and high-power processing. - Application: dedicated for 390-470MHz (433.92 MHz, 435 MHz) image transmission receiver, laboratory and other highly selective applications. Specification: - Model: FBP-433 - Impedance: 50ohms - Center frequency: 433MHz - Center frequency insertion loss: