| Ratio | 7.5:1 |
|---|---|
| Model | NMRV050-nema34 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Input Hole Size: | 14mm |
| Output Hole Size: | 25mm |
| Flange Frame(A*A) | Motor frame 86*86mm |
| Color | Argentate/Blue |
| reducer customizable | customizable |
| Brand | Unbranded |
| Nominal Ratio | 5/7.5/10/15/20/25/30/40/50/60/80/100:1 |
| Type | Worm-Gear Reducer |
| Shaft Orientation | Parallel |
Check the listing for details. NMRV050 Worm Gearbox NEMA34 Geared Ratio 7~100:1 Speed Reducer for Stepper Motor. Color: Argentate/Blue, Condition: New. Listed at 176.61 USD. Model NMRV050. Turbo-Worm reducer type selection. Worm-Gear Reducer. Input Bore Size. Speed Ratio. Output Bore Size. Input/Output Bore ( C ). Speed Ratio : 5:1,7.5:1, 10:1 ,15:1, 20:1, 25:1, 30:1, 40:1, 50:1, 60:1, 80:1, 100:1.