| Brand | Uxcell |
|---|---|
| Main Color | White, Red, Green, Silver Tone |
| Country of Manufacture | CHINA |
| Material | Plastic & Metal & Electric Parts |
| Ith | 10A |
| Contact Type | ON-OFF |
| Total Size | 38 x 30 x 67mm/ 1.5" x 1.2" x 2.6"(L*W*H) |
| Ui | AC 660V |
| Rotary Dia | 27mm/ 1.1" |
| Product Name | Rotary Switch / Selector Switch |
| Net Weight | 79g |
| Package Content | 1 x Key Lock Rotary Switch |
| Position | 2 Position |
| California Prop 65 Warning | Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov - |
| UPC | 712662589891 |
Check the listing for details. NO/NC Type ON-OFF 2 Position Security Key Lock Rotary Switch. Condition: New. Listed at 16.95 USD. Description: With NO/NC type, key lock rotary switch. Widely used for electrical automatic control circuit for send out control signal.