| Color | 3 pack full round dowel |
|---|---|
| Size | 40 mm diameter |
| ItemHeight | 5 |
| ItemLength | 1000 |
| ItemWidth | 5 |
| Model | dowel bevel 85 kg 1 m black |
| PackageHeight | 132 |
| PackageLength | 284 |
| PackageQuantity | 1 |
| PackageWeight | 458 |
| PackageWidth | 254 |
| PartNumber | dowel bevel 85 kg 1 m black |
| Brand | Branded |
| MPN | Dowel/bevel-85kg-1m-Black |
| UPC | 850016453631 |
Check the listing for details. No Waste Full Round EVA 40mm Diameter, 3 Pack: Dowel. Color: 3 pack full round dowel, Condition: New. Listed at 58.99 USD. The 5mm EVA foam tube is designed for creators who refuse to compromise on quality. Every detail of this cosplay EVA foam dowel is designed to refine your work. Its lightweight build ensures easy handling and seamless application, while the 85kg/m³ EVA high-density foam material provides exceptional durability needed for professional, detailed, and long-lasting finishes.