| Artist | NA |
|---|---|
| Shape | Asymmetrical |
| Occasion | All Occasions |
| Size | Medium |
| Year Manufactured | 2000 |
| Item Length | 4 in |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5.5" |
| Style | 2000's |
| Features | Hand Painted |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Painted |
| Handmade | No |
| Item Width | 3 5/8" |
| Pattern | All-Over |
| Character | NA |
| Signed | No |
| Color | Multicolor |
| Material | Resin |
| Subject | Animals |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Ark |
| Type | Bookends |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Theme | Bible |
| Original/Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 2000-2009 |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Character Family | Noah |
| Item Weight | NA |
Check the listing for details. Noahs Ark Heavy Padded Bookends by TCR. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 14.00 USD.