| Model | AZ8930B (size 13.2mm) Acoustic Calibrator |
|---|---|
| Sound Pressure Level | 94dB / 104dB / 114dB |
| Sound Pressure accuracy | ±0.4dB |
| Dimension | 60 x 130 x 37.5mm |
| Weight | ~400gms |
| Brand | Unbranded |
| Type | compact Sound Level Calibrator 114dB / 94dB / 104dB |
| Total distortion | <3% |
| Battery | 2 x AA Alkaline battery |
| Stabilization time | 10 seconds |
| Static pressure influence | <0.1dB @65...108kPa |
| Calibration frequency | 1000Hz |
Check the listing for details. Noise Meter Decibel Meter Standard Tone Calibrator Sound Testing Instruments. Condition: New. Listed at 275.31 USD. Three Tone Pressure Values. Four sizes available.