| External Power | 6V |
|---|---|
| Microphone | Φ12.7mm (1/2') test condenser microphone |
| Frequency range | 10Hz~20,000Hz |
| Sound Pressure Level Range | 25dB~130dB (A) |
| MPN | 20250325601 |
| Calibration | Use class 1 sound level calibrator |
| Range | 25dB~130dB (A) |
| Frequency weighting | A, C, and Lin(Linear) |
| Sound Pressure Level Accuracy | In accordance with IEC61672 standard, class 2 |
| Range control | Manual, three gears, linear range 60dB |
| Power Supply | 4x1.5V AAA Size (UM-4) Battery |
| Brand | CNYST |
| Accuracy | In accordance with IEC61672 standard, class 2 |
| Filter | Built in 1/1 and 1/3 octave filter |
| Model | Noise Spectrum Analyzer |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Time Weighting | Fast (F), Slow (S), Impulse (I) |
| UPC | 607601741006 |
Check the listing for details. Noise Spectrum Analyzer Integrated Sound Level Meter Frequency Range 20Hz~8KHz. Condition: New. Listed at 539.40 USD. With built-in 1/1 octave and 1/3 octave filters. Frequency range. Frequency weighting. Use USB data output to connect with PC. Large screen display is adopted, with clear and intuitive display.