| Country of Origin | China |
|---|---|
| External Power | 6V |
| Microphone | Φ12.7mm (1/2') test condenser microphone |
| Frequency range | 10Hz~20,000Hz |
| Sound Pressure Level Range | 25dB~130dB (A) |
| MPN | 20250325602 |
| Calibration | Use class 1 sound level calibrator |
| Range | 25dB~130dB (A) |
| Frequency weighting | A, C, and Lin(Linear) |
| Sound Pressure Level Accuracy | In accordance with IEC61672 standard, class 2 |
| Range control | Manual, three gears, linear range 60dB |
| Power Supply | 4x1.5V AAA Size (UM-4) Battery |
| Brand | CNYST |
| Accuracy | In accordance with IEC61672 standard, class 2 |
| Filter | Built in 1/1 and 1/3 octave filter |
| Model | Noise Spectrum Analyzer |
| Time Weighting | Fast (F), Slow (S), Impulse (I) |
| UPC | 607601741013 |
Check the listing for details. Noise Spectrum Analyzer Sound Level Meter Spectrum Analyzer with 30dB~130dB (A). Condition: New, Made in China. Listed at 535.00 USD. 25dB~130dB (A). 70dB~130dB (dynamic scale display 50dB~140dB). 30dB~90dB (dynamic scale display 10dB~100dB). 50dB~110dB (dynamic scale display 30dB~120dB). With built-in 1/1 octave and 1/3 octave filters.